mfc b

نظافت لوله‌های نازل بخار 
(Steam Wand) دستگاه اسپرسوساز

مایع شستشوی MFC Blue کفه‌تو برای شستشوی روزانه نازل بخار و لوله‌های شیر دستگاه‌های قهوه‌ساز و تمیز کردن مجرای داخلی لوله‌ها از پسماند‌ها و رسوب‌های شیر طراحی شده. استفاده از این شوینده بهداشت لوله‌های شیر و نازل بخار دستگاه اسپرسوساز را تضمین کرده و از ایجاد طعم و بوی نامطبوع در نوشیدنی‌های دارای شیر (مانند لاته، کاپوچینو و ...) شما جلوگیری می‌کند.

آزمایش‌های مستقل انجام شده ثابت کرده مایع شستشوی MFC کفه‌تو در صورت استفاده صحیح طبق دستورالعمل داده شده، 99.999% باکتری‌هایی نظیر باسیل، لیستریا، سالمونلا و انتروکوک که در لوله‌های شیر و نازل بخار دستگاه‌های اسپرسوساز تشکیل می‌شوند را از بین می‌برد.

برای کافه‌های شلوغ توصیه می‌شود نظافت لوله‌های نازل بخار دستگاه اسپرسوساز هر شب با استفاده از مایعات شستشوی استاندارد انجام شود. پر واضح است که استفاده از مایعات و یا پودرهای غیر استاندارد می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به دستگاه اسپرسوساز شما وارد نماید.

 

روش نظافت لوله نازل بخار

1- ابتدا به کمک سوزن مخصوص برس شستشو و یا یک سوزن معمولی سوراخ‌های لوله نازل بخار را تمیز کنید. رسوب شیر در این سوراخ‌ها باعث گرفتگی و بسته شدن سوراخ‌ها شده و از حجم بخار می‌کاهد.

2- 25 میلی‌لیتر از مایع MFC را با نیم لیتر آب سرد مخلوط کنید. محلول را درون پیچر ریخته و لوله نازل بخار را درون آن قرار دهید.

3- شیر بخار را به صورت متوالی در بازه های 5 ثانیه‌ایی کاملا باز کنید و سپس کامل ببندید. (مکش ایجاد شده کمک می‌کند محلول نظافت به راحتی درون لوله نازل بخار نفوظ کند.)

4- بعد از اینکه محلول کاملا داغ شد، لوله‌ی نازل بخار را کاملا درون پیچر فرو کنید و اجازه دهید به مدت 5 تا 10 دقیقه درون محلول داغ بماند.

5- مرحله 3 را با آب تمیز  (بدون محلول MFC) تکرار کنید.

6- لوله نازل بخار را به کمک یک دستمال پارچه ای تمیز و خشک نمایید.